عصر بخیر   کاربر مهمان      ورود ۱۳۹۴ نهم شهريور  
1390/08/08

دبير اجرايي و مجري دوره هاي آموزشي خانه کارگر تبريز:

بيکاري، عدم امنيت شغلي و  عدم ازدواج جوانان عمده ترين مفاسد اجتماعي را بوجود مي آورد

همايش  اهميت خانواده در اسلام در نوراني ترين پيوند هستي همزمان با اول ذي الحجه سالروز ازدواج پربرکت و توام با معنويت حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا(س) اطهر دخت گرامي رسول اکرم (ص) با حضور اساتيد،جوانان و دانشجويان، مشاور خانواده و کارشناس ازدواج سازمان ملي جوانان استان و دبير شوراي عالي بانوان استان و همچنين 10 نفر از زوجين اين مرکز که در سال جهاد اقتصادي ازدواج نموده اند در مرکز آموزش علمي کاربردي خانه کارگر برگزار شد.

دبير اجرايي و مجري طرحهاي آموزشي خانه کارگر استان آذربايجان شرقي در اين مراسم  با بيان اينکه اصولا فلسفه وجودي ازدواج و تشکيل خانواده از بدو خلقت تا کانون به عينه در جامعه رواج داشته است گفت: ازدواج مهمترين و اصلي ترين عامل پاکي و پاک زيستن، در آرامش و سلامت زندگي کردن  است.

صادق زاده که در جمع جوانان عضو خانه کارگر سخن مي گفت با اشاره به اينکه ازدواج سنت حسنه در مکتب و مذهب انسان ساز اسلام ، قرآن و رسول اکرم و خانواده مظهر عشق و علاقه، سلامتي و تندرستي مي باشد تاکيد کرد:ازدواج حضرت علي (ع) و فاطمه (س) بايد الگوي بسيار ارزشمند و مفيد براي جامعه و جوانان مومن و مسلمان ايران اسلامي باشد.

صادق زاده با بيان اينکه هم پدران و مادران و هم دولت نظام مقدس جمهوري اسلامي که حکومت اسلامي و قرآن را سرلوحه خويش قرار داده بايد امکانات ازدواج جوانان را در جامعه اسلامي فراهم آورند تاکيد کرد: برداشتن مشکلات فرا راه پيوند جوانان و تشکيل خانواده ها از نظر اشتغال به کار و داشتن درآمد براي ادامه زندگي و ترويج فرهنگ ازدواج سهل و آسان و به دور از تشريفات دست و پا گير بر عهده دولت و مسئولين بوده تا جامعه اي سالم و محيط شاداب و امن داشته باشيم.

صادق زاده با بيان اينکه در جامعه سالم و تندرست و شاداب امکانات رشد و توسعه و پيشرفت از جنبه­هاي مختلف براي جامعه و کشور ممکن خواهد بود گفت: در اين صورت نيز بسياري از مشکلات و معضلات و مفاسد اجتماعي در جامعه بخودي خود از بين مي رود و در نتيجه دغدغه هاي دولت نيز از بسياري مشکلات جامعه و مفاسد اجتماعي و امنيتي و فرهنگي برطرف مي شود.

صادق زاده با تاکيد بر رفع معضل ازدواج افزود: انتظار داريم دولتمردان و مجلسيان به جاي اصلاح و تغيير قانون کار به اشتغال جوانان و فارغ التحصيل و ازدواج جوانان اين مرز و بوم برسند.

دبير اجرايي و مجري دوره هاي آموزشي خانه کارگر تبريز در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرا رسيدن 29 آبان ماه سالروز تصويب قانون کار گفت:نبايد به بهانه هاي مختلف قانون کار که يادگار حضرت امام خميني (ره) و خون بهاي شهيدان مي باشد به بهانه اصلاح تغيير يابد و اعتقاد داريم که مسئولين در جهت اشتغال پايدار جوانان و احقاق حقوق از دست رفته کارگران و کرامت انساني قشر کارگري تصميم گيري نمايند.

صادق زاده با بيان اينکه از دولتمردان و مجلسيان مي خواهيم قوانيني در جهت رفاه و آسايش قشر کم درآمد جامعه ايران اسلامي تدوين و تصويب نمايند تاکيد نمود: هر قانوني که به نفع مردم نوشته نشود آن قانون قابليت اجرايي پيدا نخواهد کرد.

صادق زاده با اشاره به افزايش آمار طلاق در مقابل ازدواج گفت: يکي از عوامل از هم پاشيده شدن کيان خانواده ها عدم امنيت شغلي کارگران مي باشد که جرات و جسارت ازدواج را از جوانان گرفته و بايد تدابير لازم در اين خصوص انديشيده شود.

صادق زاده گفت: مسئولين هيچ وقت از ياد نبرند که حضرت امام خميني (ره) در زمان حيات خود و مقام معظم رهبري هميشه پابرهنگان و مستضعفان را سفارش و خواستار توجه و رسيدگي به وضعيت آنها شده اند لذا ضرورت دارد که از قانون کار فعلي که در زمان حيات حضرت امام(ره) با فکر و انديشه والاي ايشان تهيه و تدوين شده و به عنوان يادگار حضرت امام(ره) به کارگران تلقي مي گردد حمايت نموده و از ظرفيت هاي اين قانون که حالت اجرائي پيدا نکرده عملي نمايند.

 

وي در خاتمه سخنان خود با يادآوري اين مطلب که همزمان با سالروز تصويب قانون کار تجمع بزرگ کارگران به همراه خانواده هاي محترمشان در کلانشهر تبريز با حضور و سخنراني رياست کانونعالي شوراهاي اسلامي کار کشور برگزار خواهد شد گفت: انتظار داريم تمامي جوانان و قشر عظيم کارگري و بازنشستگان در اين تجمع با شکوه شرکت نموده و اقتدار جامعه کارگري را نشان بدهند.

در پايان اين مراسم به 10 نفر از زوجين که از دانشجويان مرکز آموزشي علمي کاربردي خانه کارگر مي باشند هداياي ارزنده اي به رسم يادبود از سوي خانه کارگر تبريز تقديم گرديد.

لازم به ذکر است اين همايش به همت بسيج دانشجويي و انجمن علمي مرکز آموزشي علمي کاربردي خانه کارگر تبريز ،جمعيت کارگران جوان آذربايجان برگزار شده بود


 

 

 


نسخه چاپی
 


Copyright © 2012 All Rights Reserved By Worker's House Tabriz Branch

Design In TANIN ARTA AZAR By PEYMAN RASHIDI